Pogaduszki z Pingwinem
O popularności komunikatorów internetowych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jest to najchętniej wykorzystywany rodzaj aplikacji, dla wielu osób nawet ważniejszy niż przeglądarka internetowa. Dla polskich użytkowników podstawowym programem do plotek w cyberprzestrzeni jest Gadu-Gadu. Co jednak mają zrobić te osoby, które myślą o przesiadce na Pingwina...?
 
Odkryto dziurę. Załatano dziurę. Odkryto dziurę... Twórcy przeglądarek WWW lubią ostatnio chwalić się poziomem zabezpieczeń swoich programów. Nie oznacza to jednak, że kolejne wersje browserów są pozbawione innych usprawnień. Nowe wydania przeglądarek Opera i Mozilla zostały udostępnione mniej więcej w tym samym czasie i już tylko z tego powodu warto porównać obydwie aplikacje.
 
Najważniejsze usterki pakietu OpenOffice 1.1.4
Pakiet biurowy OpenOffice.org jest przez niektórych jego użytkowników przesadnie gloryfikowany. Zbyt wyolbrzymiając jego możliwości i zalety, często zapominają oni, że – jak każdy rozbudowany program komputerowy - ma on wiele niedociągnięć i błędów.
 
Test środowiska graficznego KDE 3.4
O tym, czy Linux zostanie zaakceptowany przez przeciętnego Kowalskiego, nie zadecydują niezwykle wydajne jądro ani stabilność czy samo bezpieczeństwo systemu. Z pewnością bez dopracowanego i spolonizowanego interfesju, takiego jak oferuje najnowsze KDE 3.4, Pingwin w ogóle nie miałby szans z Oknami.
 
Programy do obróbki grafiki są drogie? Nie wszystkie. Przy odrobinie starań można skompletować zestaw bezpłatnych aplikacji, które zrobią wszystko, czego potrzebuje fotoamator.
 
Nowy Polski czytnik kanałów RSS
RssSpeed to polski darmowy program zbierający najnowsze wiadomości pochodzące z wielu źródeł informacyjnych...
 
Policja odwiedziła 130 niemieckich użytkowników sieci P2P
Niemiecka policja przeszukała domy 130 osób korzystających z sieci P2P i nielegalnie wymieniających się plikami. W ramach tego samego śledztwa prowadzone jest postępowanie wobec 3500 użytkowników sieci eDonkey...
 
BSA o światowym piractwie
Coroczny raport dotyczący światowego piractwa, przygotowywany przez IDC na zlecenie Business Software Alliance, wykazał, że 30% oprogramowania zainstalowanego na pecetach znajduje się tam nielegalnie...
 
Antydialerowa akcja UKE
Prezes UKE Anna Streżyńska zapowiedziała inaugurację akcji "Klikaj rozważnie", która ma na celu uświadomienie zagrożeń w sieci Internet związanych z dialerami...
 
Polacy o Linuksie
Podczas obrad II Kongresu Linuksa Profesjonalnego Linux w biznesie, który odbył się 6 kwietnia 2006 r. w Warszawie, Stowarzyszenie Linux Profesjonalny oraz firma analityczna Pentor przedstawili wyniki badań poziomu upowszechnienia oprogramowania Open Source...
 
 


  
 

***
Komputer.Katolik.pl

Wciąż poszukujemy współpracowników chętnych do prowadzenia z nami tego podserwisu. Zapraszamy też do "wstępowania" w szeregi KUUK (szczegóły tutaj) oraz aktywnego udziału w dyskusjach "komputerowych" prowadzonych na forum dyskusyjnym.

 

Nie bądź złodziejem ani frajerem!
 
Zamień "piraty" na darmowe "legale"!


Katalog programów
DOM, EDUKACJA I HOBBY
GRY
INTERNET I SIECI
MP3 I MUZYKA
MULTIMEDIA I GRAFIKA
PERSONALIZACJA I TUNING
PROGRAMOWANIE
PROGRAMY BIUROWE
PROGRAMY NARZĘDZIOWE
TWORZENIE STRON WWW

 

 

Kontakt i o nas | Wspomóż nas | Reklama | Księga Gości

Copyright (C) Salwatorianie 2000-2011